Klargjør siden...
Annonse
Tølt.no

Ny hest:

To unge talenter som nytt team

- Alle egenskapene jeg ser etter

Foto: Skjermdump instagram

Foto: Skjermdump instagram

Luisa Sem har vært nesten uslåelig i V1 og T1 de siste sesongene sammen med flotte Bakkus - nå er hun klar for nye utfordringer.

Publisert:

Luisa Sem og Bakkus fra Grundet Hus har i flere sesonger vært nærmest uslåelige, og de har sammen tatt triumfer etter triumfer.

Den danskfødte firgjengeren har nå fått en venn, og det i form av Strókur fra Fossan. Den 7 år gamle hingsten skal være læremester i femgang for Luisa. Hun har lenge ønsket seg en 5-gjenger, og når treneren, som hun også jobber hos, fikk inn Strókur i trening ble det raskt klaff.
- Jeg har ikke vært på leting etter ny hest, men jeg like han fra første gang jeg red han. Han har de egenskapene jeg ser etter i en hest, han er arbeidsvillig og har en utrolig snill personlighet. Derfor falt valget på at han ville jeg gjerne ha. Vi kjøpte han rett før jul, men jeg har ridd han en stund før det, forteller hun.

Han er avlet av Bjarne Fossan og er etter Trúr frá Auðsholtshjáleigu og Skjóða frá Selfossi, som blant annet er mor til talentene Sabína og Valíant fra Fossan.

Strókur er ung, og det var ikke helt det som var planen når hun skulle ha ny hest.
- I utgangspunktet ville jeg hatt en mer erfaren og litt eldre hest med god pass slik at jeg kunne lære av den. Strókur er kun 7 år gammel, men han er veldig talentfull, god og har en ukomplisert pass. Så jeg føler at våres egenskaper kan hjelpe hverandre med å bli bedre, forklarer hun.

Hun synes det er ekstra spennende å kunne videreutdanne en yngre hest som har en god avstamning, godt lynne og fem jevnt gode gangarter.

Målet med Strókur er enn så lenge å bli kjent og utdanne han enda mer. Med en hest fra før er det ikke satsningen som teller nå.
- Jeg har god tid med han og ser frem til å bygge oss opp til å bli et bra team i årene som kommer. Vi satser ikke noe nå, men jeg skal ta han med på ting om jeg føler vi begge er klare for det for erfaringer.

- Favorittegenskapen min med han er at han er veldig lærevillig. Han er en utrolig snill og trygg hest med god mobilitet, men han trenger å bli sterkere og få mer balanse i kroppen, avslutter hun.

Nøkkelord

Klikk på et nøkkelord for å vise andre relevante artikler.